PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104147}

Generał Daimos

Tōshō Daimos
7,9 6 268
ocen
7,9 10 1 6268
7,3 3
oceny krytyków
Generał Daimos
powrót do forum serialu Generał Daimos

Apropo Daimosa pamiętam inne anime z udziałem wielkiego robota takie SF. To chyba nazywało się Valtrom albo Baltrom, nie pamiętam dokładnie, a potem jak jeszcze w jednej z tych małych wypożyczalni VHS wyczaiłem, ze mają to nawet po kilka częsci to dlugo nie odchodziłem od telewizora, ktoś wie dokładnie jak to anime się nazywało? Bardzo dobrze pamiętam jeszcze japońskiego Robin Hooda i Ulissesa (też w realiach SF, zawsze wędrował ze swoimi dziećmi i takim śmiesznym robotem co jadł śrubki <lol> ^_^), a z tego drugiego to do dziś nucę sobie czasem utwór, który rozpoczynał i kończył każdy odcinek po polsku oczywiście. Ulisses był całkiem fajnie zdubbingowany, co do Robin Hooda nie mam pewności. Następnie Yattamana to wszyscy pamiętają, ale ja mam w pamięci krótkie urywki anime, których w większości nie znalazłem na filmwebie a wszystkie namiętnie oglądałem np: "Długonogi tato"(sic!), "Hoberlidik" (fonetycznie tak to zapamiętałem, anime o takim duszku domowym co na wsi mieszkał ;] tez pamiętam utwór z czołówki) i jeszcze coś podobnego do kapitana Tsubasy tyle, że w wersji żeńskiej, ale to chyba było bardziej w postaci szkolnej rywalizacji i dziewczyny grały w piłkę ręczną albo siatkówkę (też nie pamiętam dokładnie). A wy jakie anime pamiętacie z dzieciństwa? Może coś się pokrywa? ;]

użytkownik usunięty
Wookie88

To było anime :

http://www.filmweb.pl/Voltron+-+Obro%c5%84ca+wszech%c5%9bwiata+1984+o+filmie,Fil m,id=184143

Wookie88

Voltrona w lepszej i gorszej wersji (USA Series 3D) nadaje/nadawała siostrzana stacja Polonii 1 - Tele 5.

ocenił(a) serial na 9
Wookie88

Ja pamiętam anime, w którym dziewczyny grały w siatkówkę- to był"Pojedynek aniołów" http://www.filmweb.pl/Pojedynek+Anio%c5%82%c3%b3w+1984+o+filmie,Film,id=103942

użytkownik usunięty
Arahija

z mojego dziecinstwa pamietam takie kreskowki jak:

- gigi
- yattaman
- w krolestwie kalendarza
- daimos
- kapitan houk

ahhhh :)

Arahija

Zan hazuki mery takigawa i pegi hajase

Arahija

Tygrysia maska

Wookie88

Pełno tego było ;) Ja najbardziej pamiętam Gigi'ego, Daimosa, Yattamana, Tygrysią Maskę (to był prawdziwy czad, za małolata to anime zrobiło na mnie ogromne wrażenie, chyba największe z wymienionych!), Królestwo Kalendarza (jakoś tak to było), Zorro, no i oczywiście Tsubasę ;) Oj oglądało się wszystkie te bajki na niezapomnianej Polonii 1, to były czasy ;) Puszczali powiedzmy 4 odcinki innej bajki pod rząd, codziennie (dokładnie już nie pamiętam ;). Apropo Ulissesa 31 (także kultowa bajka!) to jak dobrze kojarzę nie jest japońskie Anime, co nie znaczy, że jest gorsze ;) Zawsze po budzie, plecak w kąt i przed TV, oglądać Polonię 1 hehe ;)

ocenił(a) serial na 7
Wookie88

Stare, dobre czasy .Na tych bajkach wychowywałem się ja ('87) i większość młodzieży :) Pamiętam również bajkę "Fantastyczny świat Paula". Gdyby była możliwość obejżałbym wszystkie TE anime jeszcze raz :)

Wookie88

To z tymi dziewczynami co graly w siatkowke nazywa sie "Pojedynek aniolow" ;)

Astrid

Oczywiście Generał Daimos. Oprócz tego Yattaman, Tsubasa, Zorro oraz Przygody Huck'a Finna(czy jakoś tak). Tylko, że to wszystko to anime.

ocenił(a) serial na 10
CSM

To ja dodaje z.ajebiste Tajemnicze złote miasta. Jak dla mnie najlepsza ze wszystkich bajek jakie W ŻYCIU widizałem, a fakt, że jest z 81 czy 2 roku powoduje ze jest to arcydziełOoo, A ten złoty ptak i muzyka to cudooo:D

i linkz intra
http://youtube.com/watch?v=DcH_ZTF6smY

ocenił(a) serial na 10
Redgard

i teraz sto puntków za bajke:D
była taka pamietam intro, dziadek z chyba gadającym psem jeżdzący na motorze takim z tą "dobuduwką" obok gdzie siedział pies. I właśnie na początku bajki zawsze była scena w intrze jak oni sie rozłączają przejeżdzali koło czegoś i potem znowu łączą ten motorek z przybuduwką. help:D

Redgard

To mógł być "Cubitus" , w Polsce ta bajka nazywała sie o ile pamietam ''DOMEL''. Ale to może nie to ? ;) Nie była moja ulubiona ale dzis bym ja sobie chętnie odswierzył. pozdro :)

ocenił(a) serial na 10
orvi

to to:D danke. a to dowód
http://youtube.com/watch?v=rmIuH9X3ZMg

Redgard

Piosenka super

użytkownik usunięty
Wookie88

oj duzo tego bylo:
rodzina trappów, tajemniczy ogrod, tajemnicze zlote miasta(czy jakos tak),yattaman, hela superdziewczyna, sally czrodziejka, magiczne igraszki, czarodziejskie zwierciadelko, baseballista, syrenka mako, zorro, w krolestwie kalendarza, gigi, pojedynek aniolow, bia-czarodziejskie wyzwanie, no i oczywiscie daimos:)

użytkownik usunięty
Wookie88

a i jeszcze ksiega dzungli
to byly czasy...

użytkownik usunięty

Typowo, to były wspaniałe czasy. Pamiętam zawsze jak wracałem z przedszkola standardowe pytanie: "mamo, mogę włączyć TV?" :D Uwielbiałem wszystkie anime z Poloni 1. Najbardziej pamiętam Yattamana, Diamosa, Tygrysią maskę, Gigi'iego (to była moja ulubiona kreskówka, świetne było jak robił spadochron zer stroju koszykowego po wykonaniu wsadu :D:D:D i standardowe "białe majteczki" :D), nie jestem pewien tytułu, ale chyba Sally czarodziejka (siostra z bratem sami mieszkali w domu a ich rodzice byli władcami jakiegoś królestwa i ten brat zamieniał sie w ojca, że niby rodzice z nimi mieszkali. Ale zamieszałem, może skapujecie o co mi chodzi :P), Zorro, jak mi sie jeszcze przypomną to napisze :)

użytkownik usunięty

yattaman, tsubasa, przygody bosco, grand prix, sally czarodziejka, lady oscar

ocenił(a) serial na 10

WYSPA NIEDŹWIEDZI

a tu intro, tylko nie po polskiemu;)

http://youtube.com/watch?v=xAcYaU9qpLk

EnjoyLD

Redgard

o tak, wyspę niedźwiedzi pamiętam - oglądalem każdy odcinek. poza tym to byla chyba jedna z pierwszych bajek, w których wyraźnie bylo widać zastosowanie komputera - grafika wektorowa ;)

ocenił(a) serial na 10
jammer

yattaman
kapitan houk
Daimos
Tygrysia maska
tsubasa
muminki

To były dopiero bajki aż się łza w oku kręci i chciało by się chociaż na dzień wrócić do tamtych pięknych czasów :)

Fisher_7

Ach wszystkie anime z Poloni1 to cud malina!!! Chcialabym sie cofnac w czasie i po przedaszkolu wesolo zasiasc przed tv i obaczyc raz jeszcze. Normalnie lza sie w oku kreci;)

użytkownik usunięty

Jeszcze była Maribelka, ciekawe czy pamiętacie:

http://pl.youtube.com/watch?v=Zly9y4XGxOU ^,^

ocenił(a) serial na 10
Wookie88

pamiętam, że kochałem po prostu jedną Anime, nie pamiętam nazwy, ale ludzie walczyli tam ze sobą na Ziemi i stacjach kosmicznych za pomocą jakiś szkieletów- czy robotów- bojowych, a odbywało się to w niedalekiej przyszłości.

Nie był to ani Daimos, ani Voltron, ani Teknomen.

Jeśli ktoś się mniej więcej nawet orientuje niech da znać.

Leciało na stacji na której pokazywali różne gry komputerowe, a wieczorem leciała manga i Anime, było to tak dawno, że ledwo to pamiętam, na tej samej stacji leciał też Cowboy Bebop.

kac_3

Kanał Hyper, albo późniejszy Game One to był.

kac_3

zapewne chodzi ci o Vision of Escaflowne (choć moge sie mylić).

wasiu123

......albo Gundam Wing i pochodne :P.

za krótki <br/>

Wookie88

A pamiętacie "GODSIGMA"?
http://www.youtube.com/watch?v=e3dJBmK1G70
Ja długo szukałem na youtube i w końcu znalazłem melodyjkę bo nie pamiętałem tytułu, podobne do Dimosa ale wcale nie gorsze.
Pozdrawiam

Wookie88

Dla mnie najlepsze są:
-Generał Daimos
-W Królestwie Kalendarza
-Voltes V
-Yattaman

To są bajki mojego dzieciństwa... Najlepszą z nich zdecydowanie był Daimos... Do tej pory mam all odcinki na kompie :))) genialna bajka :)

Juuuuustin !!! xD

ocenił(a) serial na 10
Wookie88

Ile Wy już tu filmów animowanych wymieniliście:D a najlepsze jest to, że prawie wszystkie oglądałam :D piękne czasy, jak wbiegało się do domu ze szkoły i zaraz nastawiało telewizor na Polonię1 :D a to pamiętacie?? Sara mała księżniczka :) http://pl.youtube.com/watch?v=6p-bvW6sauo&feature=related Jak ja bym chciała znów te wszystkie animacje zobaczyć:D...

Wookie88

Oczywiście nie można zapomniec o Czardziejkach z ksiezyca leciały chyba na polsacie ale dokladnie to nie pamietam. Stare dobre czasy...jak bym mogl cofnac:)

Wookie88

rany kota ile wspomnień! :)

Jak zobaczyłam ten filmik to kolejne 10 minut siedziałam z zamglonymi oczyma xD http://www.youtube.com/watch?v=EDI-mqxCnLI polecam wszystkim z pokolenia polonii1 xD

Dreamerin

Pamietajcie jaki tytul miala bajka (nie pamietam czy anime, ale leciala tez na poloni). PAmietam tylko tyle, ze bohater mogl zatrzymywac czas i mial zlego ojczyma, ktory go bil;P.

basia1003

Strzelam, bo nie kojarzę, ale... może to Super Dan?

użytkownik usunięty
basia1003

Może "Fantastyczny świat Paula"?

http://www.youtube.com/watch?v=R8H9d8fK8X8

użytkownik usunięty

ja pamiętam z dzieciństwa przede wszystkim czarodziejkę z księżyca yata mana (nie wiem jak się pisze) generała daimos (też ją uwielbiałam) i jeszcze była jedna bajka coś o małej syrence ale nie pamiętam tytułu i królewna śnieżka (oczywiście japońska wersja)

ocenił(a) serial na 8

Tajemnicze złote miasta muzyka ciągle przysparza mi gęsiej skórki,
yattaman, daimos, sailor moon, dragon ball.
Była jeszcze taka bajka ( nie pamiętam czy anime) o dziewczynie, która leciała jakimś urządzeniem ze zwierzętami, które miały cechy ludzkie... hmm

ocenił(a) serial na 9
Dreamerin

Jestem ciekaw, co cię tak wzruszyło, i sam chciałbym obejrzeć, bo również mam masę wspomnień z tego okresu, lecz niestety Youtube już ten filmik zablokował, proszę więc: odezwij się.

TomazPotato

Mix 10 czołówek anime z Polonii 1... wiem, bo nieskromnie mówiąc jam to zmontowała :) Niestety Nippon Animation przywaliło się o czołówkę Rodziny Trappów i lipa.

ocenił(a) serial na 7
Wookie88

Jeszcze był Tajemniczy ogród, Sara Mała Księżniczka , Mała Syrenka, Mary Bell - Wróżka z Krainy Kwiatów, Grand Prix, Przygody Tomka Sawyera, Przygody Hucka Finna, Candy Candy, Magiczne Igraszki,

ocenił(a) serial na 10
sylwia121084

o moj boze sara mala ksiezniczka, kochalam ta bajke! pamietam tego konika drewnianego, lalke i ten klaser ze zdjeciem ktore sara trzymala ze soba, masakra ile to lat juz minelo

ocenił(a) serial na 9
Wookie88

-Yattaman
-Gigi
-Baseballista
-Piłka w grze
-Saly czarodziejka
-Czarodziejskie zwierciadełko
-Sailor moon
-Maluda (Azuki-chan, leciała na regionach)
-Tygrysia maska (nie znosiłam tego)
-Kapitan planeta
-Bia - Czarodziejskie Wyzwanie
-Mała dama

ech sporo tego

Kandara

dragon ball dragon ball z i gt podand wszystko

ocenił(a) serial na 7
Kandara

Matko ja do dziś po dwudziestu paru latach pamiętam scenę z tygrysiej maski jak szef zawodników wrzucił jednego typka pod pociąg- pokazane szczegółowo. brrrr

ocenił(a) serial na 8
Kandara

jak mozna nie znosic tygrysiej maski??!!

ocenił(a) serial na 9
lansalot

Normalnie, nie znosiłam tego począwszy od kreski (bo mi się nie podobała) na fabule skończywszy (nie znosiłam i nie znoszą sportów walki). No i miałam wtedy siedem czy osiem lat, wiec tym bardziej nie lubiłam.

dziwnie czytać odpowiedź na post przed tulu lat.

ocenił(a) serial na 8
Kandara

faktycznie, nawet nie zwrocilem uwagi na to kiedy ten post zostal napisany. jak widac filmweb nie zapomina :)

ocenił(a) serial na 10
Wookie88

Generał Daioms
Gigi
Tygrysia Maska
Czarodziejka z Księżyca tak oglądałem i nie wstydze się tego
Kapitan jatrząb
Kapitan Future stare na niemieckiej tylko oglądałem
Voltron
Rycerze Zodiaków
Magiczne igraszki
Sali czarodziejka
I wiele innych

ocenił(a) serial na 9
maciejerzy

eeeee Zodiaki były już chyba na RTL i to moje czasy LO :P
ale Polonia 1 to było to :P ona się wcześniej/później na ECHO zmieniła?

no i Voltrona mi przypomnieliście - na śmierć zapomniałam o tej bajce(tylko mi sie fragmenty po głowie kołatały :) )

ale Tsubasa -mrauuuuuuu moja miłość :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones